BRODKA Biografia

BRODKA

Wszyscy pamiętają jak brawurowo BRODKA wygrała program “Idol” zdobywając 69% głosów. Jednak jako jedna z nielicznych uczestniczek tego typu talent show BRODKA z każdym kolejnym przedsięwzięciem podwyższa swój poziom artystyczny i osiąga coraz większy sukces. Debiutancka i kolejna płyta Moniki już były sukcesami, a jednak największy dotychczasowy sukces w jej karierze przyszedł w 2010 roku wraz z płytą "GRANDA"

Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wydała album z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca.

Po wydaniu tej płyty Brodka otrzymała m.in. Różę Gali, SuperHiro, nominację do Paszportu Polityki, a krążek sprzedał się w nakładzie 70 000 egzemplarzy. Akademia Fonograficzna nagordziła „Grandę” czterema Fryderykami w najważniejszych kategoriach, a single “W pięciu smakach”, “Granda” i “Krzyżówka dnia” znają wszyscy.

W 2012 roku BRODKA powtórzyła sukces świetnie przyjętym mini-albumem "LAX" na którym znalazły się dwie hitowe piosenki "Varsovie" i "Dancing Shoes". "Varsovie" stała się przebojem lata 2012, królując na Liście Przebojów Trójki, Popliście RMF i innych stacjach przez wiele tygodni.

Występy BRODKI to energetyczne, kolorowe koncerty, dopracowane w każdym calu, dostarczające publiczności niezapomniane przeżycia.

Galeria BRODKA