Jamaram Biografia

Jamaram

Jamaram powstali w 2000 roku w Monachium i obecnie stanowią jedną z najsilniejszych marek na niemieckiej scenie muzycznej. Ich muzyka to niezwykła mieszanka reggae, dub, funk, soul, latin, swing, ska, pop oraz rocka. Ich eksplodujące energią koncerty adresowane są do wszystkich zwolenników dobrej zabawy.

Ośmioosobowy zespół ma na swym koncie już 6 albumów, ale to widowiska na żywo są ich żywiołem (każdego roku grają ich setki). Grali na największych europejskich festiwalach reggae, jak Rototom-Sunsplash, Chiemsee, Afrika-Karibik-Festival, Summerjam, FIFA World Champion Party, ale występowali również na dworcach czy w poprawczakach. Prowadzili warsztaty w Ugandzie i zorganizowali akcję zbierania funduszy na szkołę dla tamtejszych sierot - dziecięcych ofiar AIDS.

Muzyka Jamaram adresowana jest do zwolenników dobrze wpadających w ucho multistylowych i multikulturowych piosenek w stylu Culcha Candela czy Dub Inc. (których wokaliści pojawiają się gościnnie na przedostatnim albumie grupy, “Jameleon”). W 2012 roku ukazała się ich płyta “La Famille”, gdzie usłyszymy zarówno reggae, jak i ska, rocksteady, pop, rock oraz latino. Nad całością czuwał czołowy europejski producent Umberto Echo.

Twórczość Jamaram docenia niemiecka telewizja, wielokrotnie emitując ich nagrania i koncerty (Pro Sieben, ZDF, Bayern Alpha itp.). Grupa nigdy jeszcze nie grała w Polsce.

jamaram.de
www.myspace.com/jamstylee

Galeria Jamaram