Kozak System Biografia

Kozak System

KOZAK SYSTEM – to muzycy znanego zespołu Haydamaky, będącego symbolem Ukrainy w Europie, ale z nowym wokalistą i nowymi piosenkami. Ich muzyka to połączenie ska, reggae i punku a kozacki charakter zespołu przejawia się w mocnych tekstach i potężnej energii.

Haydamaky miał na swoim koncie trasy koncertowe po Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Austrii, Rumunii, Szwecji, Włoszech, Kanadzie, USA i Polsce. Grywali na największych festiwalach jak Lowlands, Mundial, Przystanek Woodstock, Sziget, Toronto Bloor, Amstredam Roots Fest, Huntenpop, Calgary Music Festival, Creation of Peace, na których znaleźli się w towarzystwie gwiazd takiego formatu jak The Prodigy, Bloc Party, Faith No More, Placebo, The Offspring, Fatboy Slim, PIL czy Sex Pistols.

Wydana w Polsce wspólnie z legendą naszej rodzimej sceny grupą Voo Voo płyta „Voo Voo i Haydamaky” w dwa tygodnie pokryła się złotem. Zespół wystąpił tez wspólnie z Voo Voo na polsko - ukraińskim festiwalu w Lublinie ”Noc Kultury 2012”.

Na wiosnę 2012 muzycy rozstali się z poprzednim wokalistą i kontynuują działalność pod nazwą Kozak System, który wystąpił już na ponad 40 koncertach na Ukrainie i poza granicami kraju. Pod koniec 2013 roku zespół wydał album pt. „Shablia”. 28 lutego odbyła się polska premiera tej płyty, której wydawcą jest Lou&Rocked Boys. Prezentację nowego materiału koncertowego można było usłyszeć 23 marca 2013 w Krakowie w Teatrze Łaźnia Nowa podczas festiwalu Lou Rocked Fest i 24 marca na wspólnym koncercie z zespołem Enej w warszawskiej Proximie.

Galeria Kozak System