RAY WILSON & STILTSKIN, JAMARAM I POPARZENI KAWĄ TRZY NA LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM 2013

28 i 29 czerwca na stadionie MOSiR szykuje się miks kultur, narodowości, stylów muzycznych i charyzmatycznych osobowości!

Organizatorzy festiwalu zaprosili do Oświęcimia niebanalnych i nieprzewidywalnych artystów, których występy budzą ciekawość i dostarczają wielu niezapomnianych doznań. Urozmaicony repertuar, przekaz, który niesie ze sobą ich twórczość oraz zaangażowanie w działalność społeczną, sprawiły, że artyści oraz zespoły doskonale wpisują się w ideę tego międzynarodowego wydarzenia.

W sobotę, 29 czerwca na stadionie MOSiR, odbędzie się wyjątkowy koncert RAYA WILSONA, uznanego przez magazyn "Classic Rock" za jednego z najwybitniejszych wokalistów Wielkiej Brytanii. Artysta, występując wraz z grupą STILTSKIN, będzie świętował okrągłą, 20. rocznicę wydania swojej pierwszej płyty. Ray tak komentuje swój występ na festiwalu w Oświęcimiu: „Podczas trasy “20 years and more” zagram piosenki ze wszystkich moich dziesięciu płyt, łącznie z “Calling All Stations” nagraną z Genesis, czy “The Mind’s Eye” zrealizowaną ze Stiltskin. Na scenie wystąpię z dziewięcioosobowym zespołem. Bardzo dobrze wspominam swój występ podczas pierwszej edycji Life Festival Oświęcim, a w tym roku szykuje się prawdziwa muzyczna uczta”.

Wilson przez dwa lata (1996-98) był wokalistą słynnej grupy Genesis, koncertował w różnych krajach, ale miłość sprawiła, że zapuścił korzenie w Polsce. Muzyk jest założycielem i fundatorem działającej w Poznaniu Fundacji Raya Wilsona, której głównym celem jest wspieranie i aktywizacja osób z marginalizowanych warstw społecznych. W maju 2012 roku artysta odebrał od wiceprezydenta Poznania Akt Nadania Tytułu Ambasadora Poznania.

Dzień wcześniej, w piątek, 28 czerwca, na stadionie MOSiR w Oświęcimiu wystąpi multikulturowa i multistylowa muzyczna torpeda, która w Niemczech cieszy się ogromną popularnością. Muzyka JAMARAM to niezwykła mieszanka reggae, dub, funk, soul, latin, swing, ska, pop oraz rocka. Widowiska zespołu na żywo ściągają rzesze fanów. Z jednej strony grupa gra na największych europejskich imprezach reggae, a z drugiej ma na swoim koncie koncerty na dworcach i w poprawczakach. Jamaram lubi angażować się w różne akcje charytatywne i społeczne. Muzycy prowadzili warsztaty w Ugandzie i zorganizowali akcję zbierania funduszy na szkołę dla tamtejszych sierot - dziecięcych ofiar AIDS.

W ten sam dzień, na tej samej scenie zagrają POPARZENI KAWĄ TRZY – zespół, w którego skład wchodzą dziennikarze i współpracownicy radia RMF FM, Zet, Eska ROCK, RDC i TVP oraz... organista z Kościoła na Bielanach. Swoją wszechstronną muzykę określają jako "biesiadne ska", jak trafnie ujął to Krzysztof Skiba, po zobaczeniu ich koncertu. A tak naprawdę jest to absolutnie nowy gatunek muzyczny z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości, ale również o bieżących wydarzeniach w kraju i polityce. Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Organizują od 6 lat kultowy już, grudniowy "Kontrabal Dziennikarzy", gdzie młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej, mogą zaprezentować swoją twórczość występując obok zaproszonych gwiazd.

Główną gwiazdą tegorocznej, czwartej już edycji Life Festival Oświęcim, będzie STING. Na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu zagrają również BRODKA, PERFECT z towarzyszeniem orkiestry Perfect Girls & Friends pod batutą Wojciecha Zielińskiego oraz RED HOT CHILLI PIPERS. Dalsze szczegóły festiwalowego programu zostaną podane wkrótce.

Więcej informacji o Life Festival Oświęcim można znaleźć na stronie www.lifefestival.pl.


Kontakt
Obserwuj nas na Facebooku