News

Perfect Symfonicznie i Red Hot Chilli Pipers kolejnymi gwiazdami LFO

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 (10:00)

Perfect Symfonicznie i Red Hot Chilli Pipers kolejnymi gwiazdami LFO

Grupa Perfect z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej będzie gwiazdą trzeciego dnia LFO. Przed legendą polskiej sceny muzycznej na scenie pojawi się szalony zespół Red Hot Chilli Pipers.

„Perfect Girls & Friends”- tak nazywa się prowadzona przez Wojciecha Zielińskiego orkiestra, która w piątek, 28 czerwca, będzie towarzyszyć grupie Perfect podczas wyjątkowego koncertu na stadionie MOSiR. Licząca blisko 50 osób orkiestra składa się w większości ze świetnie grających, energetycznych dziewczyn. To nie będzie kolejny koncert Perfectu, ale oryginalne widowisko, które bardzo rzadko można podziwiać w plenerze.

Wydana w 2002 roku płyta „Perfect Symfonicznie” zawierała głównie orkiestrowe wersje znanych przebojów, w nowych aranżacjach wybitnych muzyków: Wojciecha Karolaka, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Pawła Betleya, Grzegorza Piotrowskiego, Wojciecha Zielińskiego, Adama Sztaby i Wiesława Pieregorólki. Album był nominowany do Fryderyka 2002 i uzyskał status platynowej płyty już po dwóch tygodniach sprzedaży. Utwory te na żywo będzie można usłyszeć w trzecim dniu LFO2013.

Przed przygotowanym z rozmachem koncertem symfonicznym legendarnej grupy zagrają artyści, którzy swoimi kolejnymi projektami budzą ogromną ciekawość na całym świecie. Red Hot Chilli Pipers, łącząc tradycyjne brzmienie szkockich dud ze współczesnym rockiem, ustanowili nowy nurt muzyczny „bagrock” (z ang. bagpipes – dudy). Dwukrotni laureaci nagrody za najlepszy występ na żywo w Szkocji, zostali okrzyknięci muzycznym i osobowościowym fenomenem. W sierpniu 2012 roku zajęli drugie miejsce na liście US Charts, wyprzedzeni jedynie przez Adele! Występy zarażających entuzjazmem pasjonatów są niezapomnianym doświadczeniem.

Koncert trzeciego dnia LFO, odbywający się dotychczas na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu, w tym roku zostanie przeniesiony na stadion MOSiR. Wszyscy zaproszeni na festiwal muzycy będą mieli zatem okazję zagrać na tej samej dużej, plenerowej scenie, co główna gwiazda festiwalu - Sting. Wielka scena da zarówno muzykom jak i organizatorom szersze pole do realizacji zamysłów artystycznych.

W związku ze zmianą lokalizacji, piątkowy koncert będzie po raz pierwszy biletowany - wejściówki w cenie od 20 do 40 zł trafią do sprzedaży już wkrótce. Niebawem też zostaną ogłoszeni pozostali artyści trzeciego dnia festiwalu.

Perfect (fot. Szymon Kobusiński)