Wydarzenia

Wystawa plenerowa: Jestem stąd. Polska wielu narodów

Wystawa Jestem stąd. Polska wielu narodów, poświęcona jest historii, kulturze oraz dniu dzisiejszemu mniejszości narodowych i etnicznych mieszkających w Polsce. Jej twórcami są Stowarzyszenie Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie oraz Dom Anny Frank w Amsterdamie. Pierwsza jej część przentuje p... »


Pianohooligan w OCK

Projekt zakłada prezentację muzyki Krzysztofa Pendereckiego w ujęciu Marka Mosia - jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich dyrygentów; specjalisty od repertuaru współczesnego, oraz Pianohooligana autora najbardziej sensacyjnego debiutu fonograficznego ostatniego dziesięciolecia dla kultowej lon... »


Bieg uliczny - Tolerancja na sportowo

Po raz pierwszy w ramach LFO odbędzie się bieg uliczny, którego organizatorami są: Fundacja Peace Festival, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu oraz Oświęcimski Klub Biegacza „Zadyszka”. W biegu swój udział potwierdził wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najw... »


Kampania Tajne więzienia CIA w Polsce – uwolnij prawdę!

„Tajne więzienia CIA w Polsce – uwolnij prawdę!” to akcja przeprowadzana podczas tegorocznego festiwalu we współpracy z Amnesty International. Kampania koncentruje się na sprawie istnienia w Polsce tajnych ośrodków CIA w latach 2002-2003, w których nielegalnie... »


Kampania Prawa człowieka TERAZ! Prawa Romów TUTAJ!

„Prawa człowieka TERAZ! Prawa Romów TUTAJ!” to kampania edukacyjna przeprowadzana podczas tegorocznego LFO we współpracy z Amnesty International. Wolontariusze zbiorą podpisy pod petycją w sprawie wysiedlenia społeczności romskiej z miasta Kluż-Napoka w Rumunii. Temat naruszania pr... »


Warsztaty Prawa człowieka w sztuce plakatu

„Prawa człowieka w sztuce plakatu” to warsztaty zorganizowane przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży. Zajęcia, składające się z części wykładowej oraz warsztatowej, opierają się na pracy z współczesnym plakatem społeczno-politycznym, autorstwa plakacist&oacut... »


Warsztaty Przymusowe wysiedlenia

Warsztaty „Przymusowe wysiedlenia: Co byś zrobił, gdyby ktoś kazał Ci opuścić Twój dom?” Dla osób bardziej wnikliwych i żywo zainteresowanych tematyką praw człowieka, organizatorzy Life Festival Oświęcim przygotowali we współpracy z Amnesty International i Stowarzysz... »


Wystawa fotografii: Wolność i pokój

Podczas 4. Life Festivalu Oświęcim 2013 zostanie otwarta wystawa prac studentów Katedry Fotografii Wydziału Operatorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej "Wolność i pokój" w Oświęcimskim Centrum Kultury (ul. Śniadeckiego 24, od 26 czerwca do 17 lipca). - Fotografie prezentowane na wystawie... »

News
Obserwuj nas na Facebooku