Bieg uliczny - Tolerancja na sportowo

Bieg uliczny - Tolerancja na sportowo

Po raz pierwszy w ramach LFO odbędzie się bieg uliczny, którego organizatorami są: Fundacja Peace Festival, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu oraz Oświęcimski Klub Biegacza „Zadyszka”. W biegu swój udział potwierdził wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców w historii Robert Korzeniowski.

Biegacze wystartują 29 czerwca z ul. Olszewskiego o godzinie 11:00. Trasa biegu będzie zamknięta dla ruchu i prowadzić będzie przez Osiedle Chemików ulicami Olszewskiego, Szustera, Tysiąclecia, Słowackiego, Olszewskiego, Bema. Bieg zakończy się na boisku Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Limit czasu wynosi 45 minut.

Zapisy drogą elektroniczną przyjmowane będą do 25.06 na stronie www.datasport.pl. W biegu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat i które dokonają wpłaty w wysokości 20zł do 25.06. Uczestnicy biegu otrzymują: medal pamiątkowy za ukończenie biegu, numer startowy z chipem, worek na depozyt, agrafki, wodę na mecie.

NAGRODY:

Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn
1 miejsce –1000 zł
2 miejsce – 800 zł
3 miejsce – 500 zł
Kategoria wiekowa kobiet i mężczyzn miejsca 1 – 3 bilety na koncert STINGA

Regulamin biegu ulicznego do pobrania TUTAJ.

Współorganizując bieg uliczny w ramach LFO Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu chce zwrócić uwagę na potrzebę budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Obecny obiekt nie spełnia nowoczesnych standardów, stąd decyzja o budowie ośrodka. Przyszły budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego to nowoczesny obiekt, który spełniać będzie nie tylko ministerialne wymogi, ale przede wszystkim potrzeby niepełnosprawnych dzieci. Koszt całego przedsięwzięcia wynosić ma 47 mln.zł z czego 2 mln.zł pochłonąć ma sama dokumentacja. Obecnie powiat czeka na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta Oświęcim. Ponadto Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w pełni popiera idee przyszłego ośrodka.

„Jesteśmy zdeterminowani aby wybudować nowy budynek SOSW i pokryć z budżetu powiatu na dzień dzisiejszy na ten cel 10% kosztów całości inwestycji. Aktualnie czekamy także na środki inwestycyjne Małopolski Zachodniej, które mają pojawić się w połowie września. Chcielibyśmy wbić przysłowiową „łopatę” już w 2014 roku, ale wszystko zależy od długości procesu zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta Oświęcim. Budując nowy budynek SOSW, chodzi nam przede wszystkim o polepszenie warunków kształcenia dzieci niepełnosprawnych” – zaznacza wicesarosta oświęcimski Zbigniew Starzec